Tárlatvezetés

ASSZONY: főz varr mos ápol

Szécsi Noémi / fotó: Oláh Gergely Máté

2022. május 19. 18:00

SZÉCSI NOÉMI szubjektív tárlatvezetése a Csodálatos történet? című kiállításban!

Kassák Lajos családja Rákosi Mátyáséhoz hasonlóan "forradalmi" vagy "kommunista" család volt -- azaz többen is szorosan kötődtek a mozgalomhoz, ami meghatározta a családi élet jellegét, az eszme aktuális helyzete a családtagok sorsát. A Kassák-testvérek esetében azonban a művészet és annak művelése is fontos tényező volt -- a nők és férfiak életében jelentős különbségekkel. Mi volt az 1919-es Tanácsköztársaság víziója a családról és a nők helyzetéről, mi maradt ebből a megvalósult kommunizmusban és miképpen csapódott le az Újvári Erzsi-Barta Sándor házaspár életében és műveiben?

Álmok a közös háztartásról, nő és férfi egyenlőségéről, a női test feletti rendelkezési jogról, a szellemi és alkotói szabadságról -- a történelem és az emberi létezés grimaszai: e kérdésekről lesz szó a tárlatvezetésen.

Az eseményen múzeumi belépőjegy váltásával lehet részt venni.