Tisztelt Pedagógus Kollégák!
A 2024/2025-ös tanévben is várjuk szeretettel az iskolás és óvodás csoportokat múzeumpedagógiai foglalkozásainkra. Olyan művészeti kérdésekkel és problémákkal foglalkozunk játékos alkotótevékenységeken keresztül, amelyek kicsik és nagyok számára is izgalmasak!
A harmadik kerületi intézmények számára foglalkozásaink továbbra is ingyenesek!
Tanévindító programként az alábbi foglalkozásokat ajánljuk figyelmükbe:
REGGELI A MÚZEUMBAN avagy MÚZEUM REGGELIRE
Fedezzük fel a múzeumnak otthont adó Zichy-kastélyt és használjuk a múzeumot máshogy!
Vajon kinek szól a kiállítás?
Mit csinál a kiállítás velünk, és mit csinálhatunk mi a kiállításban?
Mi minden van a múzeumban, ami nem is látható a látogatóknak?
Múzeumi piknikre invitáljuk a csoportot, ahol kakaó és keksz mellett ráhangolódunk a helyszínre. Ezután bejárjuk a kiállítást és különböző játékok segítségével megpróbáljuk megtalálni a saját helyünket a tárlatban.
A dada, a futurizmus és más avantgárd irányzatok szellemében a korábbi kiállítások megmaradt installációs elemeit, reprodukcióit, személyes tárgyakat és saját testünket használva eszközül, meghekkeljük, újragondoljuk, kommentáljuk a kiállítást, vagy beépülünk magunk is.
KASSÁK HÁZIKEDVENCEI
Forgassunk filmet! Tudtad, hogy Kassák Lajos nagyon szerette az állatokat és mindig voltak házi kedvencei?
Ezen a foglalkozáson az őket ábrázoló rajzokból (nemcsak pulik, hanem tyúkok és galambok is!) és állatos kollázsokból készítünk
stop motion animációt.
A foglalkozás kisebb létszámú csoportokkal, illetve csoportbontásban is megvalósítható, és szükséges eszköze a kísérő pedagógusok okostelefonja.
MESTERSÉGEM CÍMERE...
A szeptemberi csengőhang a nyári szünidő végét jelenti. Mit jelent a gyerekeknek a szabadidő és mi ennek az ellentéte? Gyerekként hogyan éljük meg az iskola és szabadidő kettősségét? Milyen nem létező munkákat tudunk elképzelni, amik látszólag haszontalanok mégis létfontosságúak lehetnek a hétköznapjainkban?
A Kassák Múzeum időszaki kiállításán fotó- és videóalkotásokon keresztül megismerjük az idegen országban dolgozó munkások életét.
A látottakból-hallottakból kiindulva foglalkozunk játékosan a munka és szabadidő kérdéskörével, a digitális kapcsolattartás témájával majd saját kiadványban összegyűjtött ötleteinkkel propagáljuk rögtönzött “Munka-körös” programunkat.
(Ez utóbbi foglalkozásunk csak a Fabricius Anna: "Itt a munka, hol az otthon?" című időszaki kiállítás nyitvatartási ideje alatt, október 26-ig kérhető!)
Jelentkezni és időpontot egyeztetni Jónás Anna múzeumpedagógussal lehet:
Email-en: jonas.anna@pim.hu
Telefonon: +36 1 3687021