ÚJ ZENE ÉS A TÖRTÉNETI AVANTGÁRD - Zenetörténeti tárlatvezetés

Hangszínek- Új zene a történeti avantgárdban, kiállítás enteriőr  Fotó: PIM-Kassák Múzeum

ÚJ ZENE ÉS A TÖRTÉNETI AVANTGÁRD - Zenetörténeti tárlatvezetés

2023. január 26., 18:00 – 19:00

SZTEREÓ - tárlatvezetés két vagy több hangra
A múzeumi kiállítás elsősorban vizuális médium, míg a zene akusztikai műfaj, de közös bennük például a térbeliség, legyen szó a műtárgyak elrendezéséről, a befogadás módjáról, a hang terjedéséről vagy forrásáról. Ez a párhuzam inspirálta a Sztereó – tárlatvezetés két (vagy több) hangra címen indított sorozatunkat, melyben az elkövetkező hónapok során különböző szakterületekről érkező vendégelőadóinkkal közösen gondolkodunk az új zenei törekvésekről, a Hangszínek – Új zene a történeti avantgárdban című új időszaki kiállításunkban felvetett kérdésekről.

ÚJ ZENE ÉS A TÖRTÉNETI AVANTGÁRD

A Kassák Múzeum új időszaki kiállítása az 1910–1930-as évekbeli avantgárd mozgalmak és az új zenei kísérletek kapcsolatát vizsgálja. Kassák Lajos folyóirataiban, a bécsi Mában és a Dokumentumban publikált zeneelméleti szövegekre és képzőművészeti alkotásokra építve adunk ízelítőt a korszak innovatív zenei törekvéseiből.
A tárlatvezetés a kiállítás történeti részét mutatja be és megismerteti az avantgárd kapcsolatrendszerét, az avantgárdhoz köthető magyar zeneszerzők kezdeményezéseit.

ANDREA VAN DER SMISSEN, zenetörténész kalauzolja a látogatókat a Hangszínek – Új zene a történeti avantgárdban című kiállításban.

Belépőjegy: 1500 Ft/fő