Szelényi István, Arma Pál, Josef Matthias Hauer, Conlon Nancarrow, avagy mit kell tudni azokról, akikről nem tudunk semmit

Bartók György tárlatvezetése

2023. március 30., 18:00 – 19:00

Elmagyarázza Bartók György zeneszerző, népművelő, a Tilos Rádió szerkesztője.

"A címben felsorolt négy név mindegyike zeneszerző, mind a négyen olyat alkottak, amely még a gyorsulóan progresszív avantgárd kort is bizonyos - főleg technikai - értelemben megelőzte, mégis mindegyiküket a feledés homálya fedi. Szó esik majd a technikaiságukról, a gondolkodásmódjukról, a különcöknek járó feledésről. Mindezzel válaszokat keresünk és találunk a kiállítás archív részében felvetett kérdésekre, és érthetőbbé válik az is, hogyan reflektálnak minderre a kiállításban látható-hallható kortárs művek. Akik járnak tárlatvezetésekre, azoknak egy idő után rendszerezettebb lesz a tudásuk. Ez az alkalom most pont annyit ad hozzá, amennyi aznapra épp elég lesz. Több szabály nincs.

Járjanak tárlatvezetésre!"

A belépőjegy 1500 Ft (a helyszínen váltható).
Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu

SZTEREÓ - tárlatvezetés két vagy több hangra
A múzeumi kiállítás elsősorban vizuális médium, míg a zene akusztikai műfaj, de közös bennük például a térbeliség, legyen szó a műtárgyak elrendezéséről, a befogadás módjáról, a hang terjedéséről vagy forrásáról. Ez a párhuzam inspirálta a Sztereó – tárlatvezetés két (vagy több) hangra címen indított sorozatunkat, melyben az elkövetkező hónapok során különböző szakterületekről érkező vendégelőadóinkkal közösen gondolkodunk az új zenei törekvésekről, a Hangszínek – Új zene a történeti avantgárdban című új időszaki kiállításunkban felvetett kérdésekről.