KÉPZELETBELI ÚTITÁRS - HEVESI NÁNDOR TÁRLATVEZETÉSE

nyári tárlatvezetés banner

KÉPZELETBELI ÚTITÁRS - HEVESI NÁNDOR TÁRLATVEZETÉSE

2023. július 13., 18:00 – 19:00

A kísérleti filmesként ismert, de a képzőművészet és zene területén is alkotó Igor és Ivan Buharov szerzőpárosnak "Minket anarchistákat nem nyugtalanítanak morálgiliszták" címmel nyílt június 22-én egyéni kiállítása a Kassák Múzeumban. Új munkájuk középpontjában Szittya Emil, a sokoldalú avantgárd művész (író, költő, festő, lapkiadó) és anarchista nézeteket valló csavargó áll, aki a fiatal Kassák Lajosra is komoly hatást gyakorolt a századelőn. Hevesi Nándor (aka Ivan Buharov) vezetésén szó esik majd arról, hogyan keltette fel figyelmüket Szittya különleges álomgyűjteménye, és hogy miért pont egy fiktív kísérleti filmes hagyaték tűnt a legjobb kiindulópontnak alakjának megidézéséhez.A vezetés interaktív, mi például megkérdezzük majd, hogy miként zajlott a fiatal csavargótársak, Kassák és Szittya castingja, a szereplők instruálása és hogy milyen helyszíneken forgatták az álomjeleneteket. Mit jelent filmes gyakorlatukban az "időtlenítés" technikája, és hogyan lehet instant kávéval roncsolni a filmalapanyagot. Sztorik és műhelytitkok az óbudai Zichy-kastély hűvös tereiben!

Belépőjegy: 1500 Ft/fő
Regisztrálni a kassakmuzeum@pim.hu emailcímen lehet.

További tervezett alkalmak:
2023. augusztus 10., csütörtök 18:00