Kassák az olasz wikipédián

Elkészült Kassák Lajos részletes olasz nyelvű Wikipedia-oldala!
Elkészült Kassák Lajos részletes olasz nyelvű Wikipedia-oldala. Az oldalt az intézmény muzeológusaival együttműködésben Gloria Abbruzzo szerkesztette, aki a Firenzei Egyetem MA-hallgatójaként 2018-ban három hónapos Erasmus szakmai gyakorlatát töltötte a múzeumban. Ezalatt sokrétű tevékenységet végzett, többek között eseményeket szervezett, tárlatokat vezetett, és a magyar avantgárd olasz vonatkozásairól állított össze bibliográfiát.

E’ venuta pubblicata una pagina estensiva sull’artista Lajos Kassák in lingua italiana. La pagina è stata composta da Gloria Abbruzzo che nel 2018, allora studente di magistrale dell’Università degli Studi di Firenze era tirocinante per tre mesi al Museo Kassák. Durante il tirocionio ha svolto un'attività moltiplice, comprese visite guidate, organizzazione di eventi, e compilazione di una bibliografia ragionata sui rapporti italo-ungheresi delle avanguardie.

2022.01.11