SAJÁT PÉLDÁNY - Könyvkötő tanfolyam újra!

Könyvkötő

SAJÁT PÉLDÁNY - Könyvkötő tanfolyam újra!

2023. november 11., 10:00 – november 25., 15:00

Három egymást követő novemberi szombaton (november 11., 18., 25.) tartjuk grafikai műhelysorozatunkat, melynek során a könyvkötészet alapműveleteivel, különleges technikáival ismerkedünk.
A harmadik alkalom végére egy cérnafűzött, kemény táblával ellátott, saját kezűleg készített könyvet vihet haza minden résztvevő.

A Petőfi jubileum alkalmából a Kner Klasszikusok sorozatban, 1921-ben megjelent János vitéz fogjuk újranyomtatni és az íveket könyvvé alakítani.
Egyedi borítót tervezünk hozzá, de a könyvkötés módja is kuriózum lesz, ugyanis felvágatlan (szűz) könyvet készítünk.

A szükséges anyagokról és eszközökről, valamint további extra meglepetésekről a Kassák Múzeumban Novokrescsenszkov Tamás és Szili József vándornyomdászok gondoskodnak, akiktől a fogásokat elsajátíthatjuk. A nyomtatáshoz Letterpress  jóvoltából olyan különleges hordozható Columbia nyomtatógép (prés) áll majd a rendelkezésünkre, amelynek eredetije egykor a Landerer és Heckenast Nyomdában szolgálta a magyar szabadság, kultúra, művészet és információ-áramoltatás ügyét.

Mivel a foglalkozások egymásra épülnek, az egyes alkalmakra külön becsatlakozni nem lehet.

Időpont: 2023. november 11., 18., 25. 10:00 - 15:00
Helyszín: Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1. Zichy-kastély)

Maximális létszám:12 fő
Részvételi díj: 24.000 Ft (3 x 8 000 Ft)