BOGÁRTANYA, MÉHECSKEHOTEL, DARÁZSGARÁZS - Beporzók hete a Kassák Múzeumban

Méhecske

BOGÁRTANYA, MÉHECSKEHOTEL, DARÁZSGARÁZS - Beporzók hete a Kassák Múzeumban

2023. március 6., 08:00 – március 10., 15:00

Mindjárt itt a tavasz! Harkályok dobolnak a budai hegyekben, egy-egy félős nyitnikék is elhangzik, és rákezdték a gerlék is... És ha ők készülnek a tavaszra, mozgolódnak már a méhek, darazsak, poszméhek, lepkék, pillék, legyecskék, dongók, szenderek, vagyis a beporzó rovarok.  A városban azonban egyre kevesebb a dúsan burjánzó, vadnövényekkel benőtt terület, ahol élelemre és búvóhelyre találnak láthatatlan segítőtársaink, akik nélkül nemcsak méz, de gyümölcs sem kerülne az asztalunkra.

A világszerte rohamosan fogyatkozó méhek, darazsak, katicák áttelelésre vagy kicsinyeik felnevelésére alkalmas "házikót" készítünk természetes anyagok (toboz, nád, bambusz, szalma, kéreg, fahasáb) felhasználásával, amely egy lakótelepi erkélyen, vagy az ablakpárkányon is elfér.

Gyertek, és barkácsoljatok velünk!

Elsősorban harmadik kerületi iskolás és óvodás csoportok jelentkezését várjuk!

Regisztráció: kassákmuzeum@pim.hu
Telefon: +36 1 3687021