ITT A MUNKA, HOL AZ OTTHON? Fabricius Anna és Csatlós Judit közös tárlatvezetése

Fabricius Anna: Itt a munka hol az otthon?, 2023-2024, videostill

2024. szeptember 28., 16:00 – 17:00

Fabricius Anna fotó- és médiaművész és Csatlós Judit, a kiállítás kurátora közös tárlatvezetést tart az "Itt a munka, hol az otthon?" című kiállításon. A művek létrejöttéről, az egész éves munkafolyamatról, a nálunk élő külföldi munkásokkal való együttműködésről mesélnek. Személyes élményeiket és tapasztalataikat osztják meg az érdeklődőkkel.

Fabricius Anna a 2023. évi Kassák kortárs művészeti díj nyertese évek óta kutatja a munka változó kulturális és egyénformáló szerepét. A kiállításon a globális munkamegosztás következtében egyre gyakoribbá váló, országhatárokon átívelő családi kapcsolatok működését vizsgálja. Az elmúlt évben a mezőgazdaságban vagy a feldolgozóiparban alkalmazott távol-keleti munkavállalókkal dolgozott együtt. A közösen létrehozott művek nem dokumentarista ábrázolások, hanem a videózás és fényképezés kedvéért létrehozott szituációk során mutatják meg a beilleszkedés, az elfogadás, a hiányérzet, a családszeretet és a felelősségvállalás személyes megélését. A kiállítás szervező ereje a „láthatatlanság”: a többségi társadalom számára láthatatlan vendégmunkások hozzájárulása közös jólétünkhöz, valamint az egymásról és a szeretteikről való gondoskodás rejtőzködő formái.

Belépőjegy: 1500,- Ft
Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu