MOZI A MÚZEUMBAN - A magunk módjára üvölteni

A magunk módjára üvölteni

MOZI A MÚZEUMBAN - A magunk módjára üvölteni

2022. november 26., 18:00 – 21:00

Dér Asia Kassák-dokumentumfilmjét vetítjük a múzeumban.
A film elnyerte a 19. Verzió Filmfesztivál magyar versenyprogramjának különdíját.

Aki nem jutott be a teltházas fesztiválvetítésekre, pótolja nálunk a mulasztást!
Mozi után az alkotókkal is beszélgetünk.

A vetítésen múzeumi belépőjeggyel lehet részt venni.
Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu

Díjátadó a 19. Verzió Filmfesztiválon

Lehet-e manapság a művészet “Tett”, akció, ami megváltoztatja a közéleti diskurzust? Mennyire tudja befolyásolni egy művész a társadalmat? Mit jelent nekünk ma a művészet, közösség, aktivizmus, függetlenség, siker? Mire számíthat egy független alkotó a 21. századi Európában, ha kompromisszumok nélkül akar élni és alkotni?

A magunk módjára üvölteni jelenkori és múltbéli metszeteket ütköztet. Kassák korának értő megjelenítése mellett a mi korunkra is vonatkozó szemfelnyitó párhuzamokat mutat meg, melyek egységes alkotássá, újszerű dokumentumfilmmé állnak össze. Kassák Lajos élete összeforrt a 20. század történelmi korszakaival: élt jobb és baloldali diktatúrákban, forradalmi időkben és háborúkban, sőt még demokráciában is, de minden korszakban tudott releváns válaszokat adni emberként és művészként is, elvei megtagadása nélkül. A szlovák -magyar koprodukcióban, két éven át forgatott dokumentumfilm Kassák élettörténetének optikáján keresztül követi végig olyan kortárs közép-európai művészek sorsát, akik szintén a helyüket keresik a világban a politikai ideológiákkal szemben.

A film plakátja

FILMINFO: