Tárlatvezetés

KURÁTORI TÁRLATVEZETÉS

Újvári Erzsi és Barta Sándor a házasságkötésük idején, 1919-ben. Fotó: PIM-Kassák Múzeum

2022. március 3. 18:00 - 19:00

KURÁTORI TÁRLATVEZETÉS

A kiállítás kurátorai, Dobó Gábor és Bagdi Sára kalauzolják az érdeklődőket a CSODÁLATOS TÖRTÉNET? Egy avantgárd művészpár: Újvári Erzsi és Barta Sándor című időszaki kiállításban

A tárlat címében megidézett Csodálatos történet Barta jellegzetes, utópisztikus riportregényére utal, a kérdőjel pedig arra a mára nehezen kibogozható viszonyrendszerre vonatkozik, amelyben szövegeik megszülettek. A kiállítás azt vizsgálja, hogy Újvári és Barta életét és műveiket hogyan befolyásolták és alakították a korabeli művészeti és politikai gyakorlatok; szépirodalom és utópia; a művészeti és a társadalmi szerepfelfogások; a költői hang és az intézményrendszerben betölthető szereplehetőségek problematikája.     A tárlatvezetésen múzeumi belépőjegy váltásával lehet részt venni.

Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu