Tárlatvezetés

Kiállítás enteriőr. Fotó: Kassák Múzeum

2021. szeptember 26.

VASÁRNAPI TÁRLATVEZETÉS
a Költészet és performansz – A kelet-európai perspektíva című időszaki kiállításban

A költészetnek és a performansznak sajátos miliői alakultak ki Kelet-Európa kulturális sokféleségén belül. A mozgalmak és szemléletek között annak ellenére jöttek létre párhuzamok, hogy azokat nemcsak a vasfüggöny választotta el a nyugati fejleményektől, de paradox módon maguk a kelet-európai kultúrák között emelkedő falak is. Mégis vannak olyan közös jellegzetességek, amelyek túlnőnek a helyi kultúrák konvencióin és nemzetközi hálózatokba rendeződnek.
A kiállítás ezeknek az évtizedekig szinte teljesen rejtve maradt kapcsolatoknak az újrafelfedezéséhez kíván hozzájárulni. Kürti Emese, a kiállítás kurátora (igény esetén angol nyelven) kalauzolja az érdeklődőket a kiállításban.

A tárlatvezetésen múzeumi belépőjegy váltásával lehet részt venni.

Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu