JELZÉS A VILÁGBA – Finisszázs

JELZÉS A VILÁGBA – Finisszázs

2015. november 7., 18:00

Időpont: 2015. november 7. (szombat), 17.00-tól

Finisszázs: 17.00, Kassák Múzeum (Óbuda, Fő tér 1.)

Záróbuli: 20.00-tól, Auróra (1084 Auróra utca 11.)

17.00: Kurátori tárlatvezetés Dobó Gáborral, Rudas Klárával és Szeredi Merse Pállal
(Kassák Múzeum)

Kassák Lajos első folyóirata, az 1915-ben alapított A Tett művészeti és politikai szempontból egyaránt támadta a háború kultúráját. A kiállítás azt mutatja be, hogyan szegült szembe A Tett a baloldali, szociális, társadalomkritikus felfogásán és újszerű folyóirat-szerkesztői elvén keresztül a háború kultúrájával, vagyis az ellenséget megbélyegző beszédmóddal. A Tett radikális művészeti és politikai álláspontot képviselt, ez azonban a mai olvasó számára kevéssé érzékelhető. Száz év távlatában elhalványodnak azok a viszonyítási pontok, amelyekhez képest a lap egykor normasértőnek, felforgatónak, sőt a "hadviselés érdekeit veszélyeztetőnek" hatott.

Bővebben a kiállításról itt.

A tárlatvezetésen való részvétel a kiállításra váltott belépőjeggyel ingyenes.

20.00-tól: Avantgárd after – A JELZÉS A VILÁGBA kiállítás záróbulija
(Auróra)

20.00: Dziga Vertov: Ember a felvevőgéppel (1929), 68' (filmvetítés)

21.30: Tóth Kína Hegyfalu (koncert)

22.30: Splatter / Struktúra / Zefyr (DJ-szett)

A záróbuli résztvevőit kérjük, hogy 500 forint adománnyal támogassák a rendezvényt.