KASSÁK ÚJ MAGYAR HANGJA: NAGY ZSOLT! ÚJRA INDUL PODCAST-SOROZATUNK!

Nagy Zsolt Kassákkal

2021. június 9. - november 16.

„KEDVES MUTTERKÁM, bocsássa meg, hogy a nyilvánosság előtt írok Magának levelet! - így kezdődik az Anyám címére, a Kassák életmű egyik legszemélyesebb, érzelmekkel telített esszéfüzére, melyet Nagy Zsolt fog felolvasni nekünk!

„A mű fiktív levelek sorozata, melyeket Kassák édesanyjához, a Mutterkához írt, s ezek a lírai vallomások mintegy összefoglalják azokat a gondolatokat, amelyek Kassákot ez idő tájt, a 30-as évek közepén foglalkoztatták: a közelgő háború előszele, a fokozódó erőszak a világ minden táján, a szegénység, a nyomor, a művészet “elpolitizálódása”, az individuum, az emberi-művészi szuverenitás megtépázása.” - írja az 1937-es megjelenése után ötven évvel újra kiadott mű ma sem kevésbé aktuális fülszövege.
✉️ A 18 levelet június 9-től heti folytatásokban tesszük közzé szerdánként, az Egy ember élete című hangoskönyvünk fejezeteihez hasonlóan, facebook oldalunkon, és a PIM Spotify csatornáján.

A hangoskönyv levél fejezeteit ITT hallgathatod meg!

zerdánként kezdd velünk és Kassákkal a napot!