ESEMÉNY, SZITUÁLÁS, PERFORMATIVITÁS // Sandbox Lecture

ESEMÉNY, SZITUÁLÁS, PERFORMATIVITÁS // Sandbox Lecture

2021. október 13., 20:00 – 21:30

Kedves Látogatóink!

Végéhez közeledik az október 17-ig meghosszabbított Költészet és performansz – A kelet-európai perspektíva című időszaki kiállításunk nyitvatartása. Az utolsó héten számos eseménnyel várjuk azokat, akik eddig még nem jutottak el a kiállításra.

ESEMÉNY, SZITUÁLÁS, PERFORMATIVITÁS - Sandbox Lecture
Kellner Balázs előadása a Kassák Múzeumban

"A »színház« - továbbá az újmédiumok (szerk.) - határok megszabását jelentik, nem pedig reprezentációs-esztétikai műfajt. Az előbbi arra a módra összpontosít, ahogyan egy hely biztosítva van, míg az utóbbi a helyet veszi tekintetbe mint már elfoglalt vagy adott dolgot, tehát mint alkalmas eszközt vagy instrumentumot a reprezentálandó számára. Medialitására tekintettel a teatralitás az elhelyezés, keretezés, szituálás problematikus folyamataként határozható meg, nem pedig reprezentációs folyamatként." (Weber, Samuel: Theatricality as Medium, 315.)

Az esemény a Kassák Múzeum és a MŰTŐ együttműködéseként valósul meg, a Sandbox fesztivál záróakkordjaként.

A részvétel ingyenes. Regisztráció: kassakmuzeum@pim.hu