DIZÁJNELMÉLET A KASSÁK! kiállításon

DIZÁJNELMÉLET A KASSÁK! kiállításon

2013. február 8., 16:14
A Kassák! című állandó kiállítás korszerű installációs megoldásaival és vizuális prezentációs eszközeivel Kassák Lajos tervezői és dizájn terén kifejtett munkásságához, annak szellemi hagyományaihoz kíván igazodni. A VISART MŰVÉSZETI AKADÉMIA diákjai a tanulmányaikhoz és érdeklődésükhöz igazodó rendhagyó múzeumpedagógiai órán vehettek részt. Amellett, hogy a diákok megismerkedtek Kassák Lajos reklámgrafikai terveivel és a saját folyóiratai számára készített arculatokkal, betekintést kaptak a Kassák Múzeum dizájnjának és arculatának tervezésébe is. Az óra során Csatlós Judit muzeológus tartott tárlatvezetést a kiállításon, majd Lepsényi Imre grafikus vezetésével közösen elemezték a diákok a kiállítás és az intézmény arculatát.