2016. március 18., 18:00 – 20:00

Folytatódik a Kassák Múzeum ismeretterjesztő előadássorozata!

Ragó Anett pszichológus előadása

Időpont: 2016. március 18. (péntek), 17.00
Helyszín: Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1.)

"Hol keletkezik a szín: a tárgyon? A levegőben? Vagy az ember fejében? Mi a színlátás élménye? Hogyan ragadható meg az a felfokozott érzelmi állapot, amelybe a színek észlelése során kerülünk?
Előadásomban az észlelés és gondolkodás pszichológiai modelljeinek segítségével szeretném bemutatni, hogyan hozza létre az agyunk a színlátás élményét. Továbbá, hogy ez a folyamat milyen nagy mértékben épül a meglévő tudásunkra és hogyan kapcsolódik a kulturális normákhoz. Szeretném megmutatni, miért jó az nekünk, ha nincs egységes és általános jelentése az egyes színeknek, ugyanakkor mi okozza a szín kulturális jelentőségét. A prizmától az illúziókon át a műalkotásokig vezet majd ez a tudományos kirándulás."
/Ragó Anett/

Belépődíj: 600 ft (teljes árú), 300 ft (kedvezményes)
Az előadásra váltott belépővel kiállításaink is megtekinthetőek.