Tárlatvezetés a Tettek ideje. Lakhatási mozgalmak a 20. században című kiállításon
Tárlatvezetés a Tettek ideje. Lakhatási mozgalmak a 20. században című kiállításon
Időpont: 2017. február 9. (csütörtök), 18.00
A tárlatvezetést Csatlós Judit (Kassák Múzeum) és Csengei Andrea (Közélet Iskolája) tartja.
A Kassák Múzeum és a Közélet Iskolája részvételi alapú kiállítása a huszadik század elejétől az 1989-es rendszerváltásig terjedő időszak lakhatásért folytatott küzdelmeit tekinti át. A múzeum munkatársai és a Közélet Iskolája kutatói 2016 januárja óta közel egy éven át intenzív közös munkát folytattak, hogy bemutassák a tömeges lakhatási problémák megoldására törekvő közösségi és önszerveződő kezdeményezéseket. A kiállítás kuriózum abban a tekintetben, hogy nem múzeumi szakemberek válogatását láthatjuk, hanem a hajléktalanságot megtapasztalt kutatóinkkal közös munka során kristályosodott ki a kiállítás koncepciója és a dokumentumok bemutatási módja. A célunk tehát az volt, hogy a társadalom peremén élők szemszögéből láttassuk a szegénységet, kiemelve a megélhetésért folytatott praktikákat, a közös cselekvés és az önszerveződés történeti példáit.
Bővebb információ a kiállításról az alábbi linken érhető el.
A tárlatvezetés a kiállításra váltott belépőjeggyel látogatható.
Jegyárak: 600 ft (teljes árú) / 300 ft (kedvezményes)
További információk jegyárainkról és az igénybe vehető kedvezményekről itt.
A kiállítást és az ahhoz kapcsolódó programokat lakásszegénységben élő emberek ingyen látogathatják.
Fotó: Révész Tamás: Ingázók, h.n., 1970-es évek
Csengei Andrea képhez írt sorai, melyek a kiállításon olvashatóak:
"A szikár férfi arcán ott látható az egész elkeserítő élete. Utazás otthonról a munkahelyre és vissza. Az ablakon épp csak átsejlik a táj, és ki tudja, a férfi merre jár? Csontos arcán azt látom, hogy vágyakozik. Egy gyermekkori álom, egy állandó otthon, valamiféle megnyugvás után. De már csak akkor idézi fel, amikor vonatozik. És az álom minden megtett kilométerrel távolabb kerül.
Szeretem a portrékat. Szabadjára engedik a képzeletet. Ennek a férfinek is képzelhetek szebb, jobb életet. Kiszínezhetem ezt a fekete-fehér fotót a saját érzéseimmel, gondolataimmal."