Tárlatvezetés

KIÁLLÍTÁSMEGNYITÓ

2022. január 28. 18:00 - 21:00

A Petőfi Irodalmi Múzeum – Kassák Múzeum tisztelettel meghívja Önt új időszaki kiállításunk

CSODÁLATOS TÖRTÉNET?
Egy avantgárd művészpár: Újvári Erzsi és Barta Sándor

megnyitójára.

Köszöntőt mond:
Szeredi Merse Pál, a Kassák Múzeum igazgatója

A kiállítást megnyitja:
Őze Eszter, művészettörténész, a KEMKI tudományos munkatársa

A megnyitó időpontja:
2022. január 28., péntek, 18.00

A megnyitó helyszíne:
 Kassák Múzeum, Budapest, III. kerület, Fő tér 1. (Zichy -kastély)

A magyar avantgárd két, kevésbé ismert alakja, Újvári Erzsi és Barta Sándor életművén keresztül vizsgálja a művészet és társadalom kapcsolatát, az első világháború kitörésétől a harmincas évek végéig tartó időszakban. Olyan alkotókról van szó, akik a fikciót és a valóságot, az utópiát és a politikát, a művészetet és az életmódot átjárható területekként képzelték el.
A kiállítás a művészpár közelmúltban megvásárolt hagyatéka, valamint a Petőfi Irodalmi Múzeum és a Kassák Múzeum gyűjteményében őrzött dokumentumok segítségével ad támpontokat ennek az elsüllyedt világnak a megértéséhez.

Kurátorok: BAGDI Sára, DOBÓ Gábor, SZEREDI Merse Pál
Szakértő: BALÁZS Eszter
Design: RUDAS Klára

Kölcsönző intézmények:

Külön köszönet:

KÁLMÁN C. György, KÁCSOR Adrienn, SCHILLER Erzsébet

A kiállítás 2022. január 29-től 2022. május. 22-ig látogatható.

A megnyitó eseményre a kassakmuzeum@pim.hu címen lehet regisztrálni.

A múzeum kiállításai és rendezvényei védőmaszk viselésével látogathatók.

A Petőfi Irodalmi Múzeum-Kassák Múzeum eseményein kép- és videófelvétel készülhet. Részvételével Ön hozzájárul ahhoz, hogy a múzeum a felvételeket közösségi média felületein és honlapján felhasználja. Hozzájárulását a kassakmuzeum@pim.hu címen bármikor visszavonhatja.