Csúsztatott tojás

2022. április 15., 00:00 – április 18., 00:00

CSÚSZTATOTT TOJÁS

“Süldő lányok és zavargó kamaszok pajtása tavasz,
aki magad is oly bájosan vad és esetlen vagy
csupa illanó szag, csupa vörös kis tüzek.”

Kassák Lajossal egyetértésben kijelenthetjük, hogy havat, fagyot hátrahagyva végre hozzánk is megérkezett a tavasz s vele együtt a húsvét is. Múzeumpedagógiai laborunkban idén is kitaláltunk nektek egy kis tennivalót. Tavaly a szürrealista alkotók szellemében egy kosár (tojás) frottázst otthoni elkészítéséhez nyújtottunk receptet idén csúsztatott (avantgárd) tojással díszített üdvözlőlapot készítünk. Hogy hogyan? IDE KATTINTSATOK!

Ha viszont a klasszikus tojásfestés mellett döntenétek, nézzétek meg hogyan lehet fűszerfélékkel természetes tojásszínező festéket készíteni, vagyis környezetbarát (és bátran fogyasztható) hímes tojással díszíteni az ünnepi asztalt.

Az áprilisi Szenior szeánsz foglalkozásunkon is geometrikus tojások készültek. A Kassák Múzeumban folyó ünnepi előkészületekről a Duna TV Almárium című műsora is tudósított!

NÉZZÉTEK MEG ITT! (8.35-től indul)