KASSÁK ALAPÍTVÁNY

A Kassák Alapítvány a Kassák-hagyaték múzeumi keretek között történő ápolásának, tudományos feldolgozásának és széleskörű bemutatásának támogatására jött létre 1987-ben. Alapítója Kassák Lajosné Kárpáti Klára (1914–1986) volt.

A Kassák Alapítvány tevékenységi köre:

1. Kassák Lajosné és Kassák Lajos, Kassák Istvánné Istenes Erzsébet és Kassákné Simon Jolán, Nagy Etel, Simon Jolán lánya sírjának gondozása, síremlékének javítása, szükség esetén megújítása.
  2. Kassák Lajos művészeti-szellemi hagyatékának, és az annak részét képező szerzői jogi művek és egyéb alkotások (képzőművészeti és irodalmi alkotások, írásművek, fotóművek, hang- és képanyagok stb.), valamint egyéb szellemi tevékenységét (elméleti munkásságát, pl. szerkesztői aktivitását) dokumentáló anyagok tudományos-szakmai feldolgozása.
  3. Kassák Lajos munkásságával és életével kapcsolatos dokumentumok, műtárgyak, emléktárgyak felkutatásával együttműködik a Kassák Múzeum gyűjteményezési stratégiájának megvalósításában.
  4. Kassák Lajos életművének hazai és külföldi bemutatása, publikálása és széleskörű népszerűsítése.
  5. Kassák Lajos komplex életművének hazai és külföldi kiállításokon, bemutatókon, fesztiválokon való megjelenésének elősegítése, hazai és nemzetközi pályázatokon való részvétel.
  6. Kiállítások, egyéb kulturális rendezvények, programok szervezése.
  7. Az Alapítvány céljaihoz kapcsolódó oktatási tevékenység, irodalmi és művészeti foglalkozások szervezése, pedagógiai segédanyagok és útmutatók készítése.
  8. Kiadványok készítése.
  9. Konferenciák szervezése.
  10. A Kassák Múzeum tevékenységének szakmai támogatása.

A Kassák Alapítvány kuratóriuma:

• Szeredi Merse Pál, Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) – Kassák Múzeum (KM), főosztályvezető, kuratóriumi elnök
  • Demeter Szilárd, PIM, főigazgató, kuratóriumi tag
  • Barsánszki Jánosné, PIM, gazdasági igazgató, kuratóriumi tag
  • Dr. Rózsafalvi Zsuzsanna, PIM Kézirattár, főosztályvezető, kuratóriumi tag
  • Sidó Anna, PIM, Művészeti- Fotó- és Relikviatár, főosztályvezető, kuratóriumi tag
  • Sasvári Edit, PIM – KM, muzeológus, kuratóriumi tag
  • Dr. Balázs Eszter, PIM – KM, kutató, kuratóriumi tag

A Kassák Alapítvány adatai:

Postacím

1053 Budapest, Károlyi utca 16.

Képviselő

Szeredi Merse Pál, kuratóriumi elnök

Adószám

19666969-1-41

Alapítvány nyilvántartási száma

Nyilvántartásba vételéről rendelkező jogerős bírósági határozat száma, kelte:

Pk. 64124/1990/2, 1990.11.12.

Bankszámlaszám

OTP Bank, 11705008-20105389-00000000

IBAN

HU97 11763055-44517887-00000000

SWIFT

OTPVHUHB

A Kassák Alapítvány – és ezen keresztül a Kassák Múzeum – tevékenységének anyagi támogatását örömmel fogadjuk a Kassák Alapítvány bankszámláján.