GYŰJTEMÉNY

A múzeum munkatársai folyamatosan dolgoznak azon, hogy a gyűjteményi tételek elérhetők legyenek a Petőfi Irodalmi Múzeum OPAC gyűjteményi adatbázisában. Jelenleg a törzsgyűjtemény hagyományos (papír alapú) leltárkönyvi nyilvántartással kutatható. A 2011 után leltározott gyűjteményi tételek elérhetők a PIM OPAC-on keresztül.

TÖRZSGYŰJTEMÉNY

KASSÁK LAJOS HAGYATÉKA

A Kassák Múzeum törzsgyűjteményét Kassák Lajos hagyatéka alkotja, amely 1975-ben Kassák Lajosné Kárpáti Klára jóvoltából került a múzeum tulajdonába.

MUZEÁLIS KÖNYVGYŰJTEMÉNY ÉS SZAKKÖNYVTÁR

A Kassák Múzeum rendelkezik a legjelentősebb magyarországi avantgárd kiadványgyűjteménnyel. A muzeális könyvanyag értékes része Kassák egykori könyvtára, számos első kiadású és dedikált, hazai és nemzetközi kötettel.

KORTÁRS MŰVÉSZETI GYŰJTEMÉNY

A Kassák Múzeum törzsgyűjteményét képezi a múzeumalapítás utáni évtizedek alatt kialakított kortárs művészeti gyűjtemény.

KÜLÖNGYŰJTEMÉNYEK

Kassák életművének ápolása mellett a múzeum fontos célja a magyarországi avantgárd és modernizmus dokumentumainak a feltárása és megvásárlása, különös tekintettel a Kassákkal kapcsolatban álló személyek hagyatékaira. A gyűjteményezés és a múzeumi koncepció ezirányú kiterjesztésével szélesebb kontextusban válik tanulmányozhatóvá Kassák Lajos tevékenysége, kapcsolatrendszere, a magyar avantgárd mozgalom hazai és nemzetközi hálózatának működése.

BÁLINT ENDRE HAGYATÉKA

A 2013-ban New Yorkból hazakerült, több mint 2.500 tételes hagyatéki gyűjteményi egység többségében személyes levelekből és más dokumentumokból, archív fotókból és fotómásolatokból áll.

TISZAY ANDOR HAGYATÉKA

Az avantgárd színész, rendező, könyvtáros és újságíró hagyatéka közel 5.000 tételből áll, avantgárd és modernista folyóiratokat, szamizdat kiadványokat, plakátokat, kéziratokat és leveleket, valamint fotográfiákat tartalmaz.

PÁN IMRE HAGYATÉKA

A magyar avantgárd kiemelkedő művészeti szervezőjének hagyatéka közel 2.200 tételből áll, kiadványokat, kéziratokat és leveleket, valamint fotográfiákat tartalmaz.

KÖVESDY PÁL HAGYATÉKA

A New York-i galerista végrendeletével a Kassák Múzeumba került gyűjtemény Kövesdy galériájának tevékenységével kapcsolatos dokumentumokat tartalmaz.

BODRI FERENC HAGYATÉKA

Az irodalomtörténész hagyatéka közel 4.500 tételből áll, tartalmazza Bodri szakmai levelezését, valamint tanulmányainak, könyveinek kéziratait.