Kurátori tárlatvezetés a Kassákizmus 2. kiállításon

Kurátori tárlatvezetés a Kassákizmus 2. kiállításon

2017. november 25., 16:00 – 17:00

Időpont: 2017. november 25. 15:00
Helyszín: Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1.)

2017-ben a Petőfi Irodalmi Múzeum és tagintézményei három kiállítással ünneplik Kassák Lajos születésének 130. és halálának 50. évfordulóját, melyek Kassákizmus főcímmel az izmusok korát mutatják be Kassák Lajos 1920-as évekbeli munkásságával a fókuszban.

A Kassák Múzeumban megrendezésre kerülő Kassákizmus 2. AZ ÚJ KASSÁK – A ló meghal és a madarak kiröpülnek című kiállítás az „új művész” alakját és eredettörténetét vizsgálja. Középpontjában Kassák talán legismertebb és legtöbbet idézett önéletrajzi ihletésű remekműve, A ló meghal és a madarak kiröpülnek című költemény áll. A mű 1920-1921-ben keletkezett, amikor Kassák a nemzetközi izmusoktól inspirálva megújította költői nyelvét. Maga a költemény Kassák 1909-es párizsi utazását dolgozza fel: azt a folyamatot, melynek során Kassák az egyszeri vasmunkásból költő lett. A kiállítás nemcsak az új Kassák versben elbeszélt fejlődését mutatja be, hanem arra a szomorú ellentmondásra is rávilágít, amely az „új Kassák” által létrehozott dadaista költői világ nemzetközi beágyazottsága és hazai elutasítása között feszült. A kiállítás egyúttal reflektál a vers kanonizációjának történetére is.

A Kassák Múzeumban 15 órától Szeredi Merse Pál, a kiállítás kurátora tart tárlatvezetést.

A tárlatvezetés a kiállításra váltott belépőjeggyel látogatható.
Belépődíjainkról és kedvezményeinkről itt tájékozódhatnak.