Madzsar Alice női testkultúrája

Madzsar Alice női testkultúrája

2012. szeptember 30., 17:00

A Petőfi Irodalmi Múzeum – Kassák Múzeum tisztelettel meghívja Önt az Elmozdulás. Munkáskultúra és életmódreform a Madzsar-iskolában című kiállításhoz kapcsolódó programjára.

Madzsar Alice női testkultúrája – tárlatvezetés

Előadó: Borgos Anna, pszichológus, nőtörténész

Időpont: 2012. szeptember 30., 15.00
Helyszín: Kassák Múzeum

Program:
15.00 Csatlós Judit (kurátor) bevezetője a Kassák Múzeum Életmód és társadalmi mozgalmak a modernitásban címmel induló programjáról

15. 30 Madzsar Alice női testkultúrája. Borgos Anna tárlatvezetése az Elmozdulás. Munkáskultúra és életmódreform a Madzsar-iskolában című kiállításon

Borgos Anna tárlatvezetése Madzsarné Jászi Alice női testkultúra területén végzett munkáját a modernitás új nőképével összefüggésben mutatja be, arra fókuszálva, miként kapcsolódott a Madzsar Alice által képviselt testkultúra-koncepció és gyakorlat a modern női szerepekhez, szerepváltozásokhoz. Mit gondolt test és lélek összefüggéseiről, anyaságról, munkáról, művészetről, férfi-nő kapcsolatról, szexualitásról? Kik voltak a növendékei? Milyen volt iskolájának társadalmi közege, fogadtatása, utóélete?

A kiállítás megtekinthető: 2012. június 23 - november 4.
Nyitva tartás: szerdától vasárnapig 10.00 - 17.00
A teljes árú belépőjegy: 600 Ft, a diák és nyugdíjas jegy: 300 Ft

A kiállítás a 20!2 KASSÁK ÉV rendezvénysorozat része.

Kapcsolat:
Szőke Katalin PR munkatárs, Kassák Múzeum, 06-1-368-7021, szokek@pim.hu

Együttműködő partnerek a kiállítás létrehozásában: Repiszky Tamás, Kiss Ferenc, valamint Kassák Alapítvány, Magyar Nemzeti Múzeum Történeti Fényképtár, Országos Széchényi Könyvtár, Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Táncarchívuma, Parallel Alapítvány

Támogató: NEMZETI KULTURÁLIS ALAP

Csatolt kép:
Kövesházi Ágnes, 1928 körül (Madzsar József felvétele / Repiszky Tamás tulajdona)