Hírlevelet!

K. Horváth Zsolt tárlatvezetése

2016. március 16. 18:00 - 19:00

Időpont: 2016. március 16. (szerda), 18.00-19.00

Helyszín: Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1.)

Vízizrí - Munkáskultúra a Duna partján
K. Horváth Zsolt társadalomtörténész tárlatvezetése

Kiállítási programunk keretében társadalmi kontextusba kívánjuk helyezni a művészeti törekvéseket, újragondolás tárgyává tesszük az avantgárd és a munkáskultúra kapcsolatát.

A kiállítás a Természetbarátok Turista Egyesülete (TTE) és a Szentendrei-szigeten kialakított horányi táborhelynek a munkáskultúrában betöltött szerepét vizsgálja a két háború közötti időszakban. A kultúra fogalmán a jelentések, a hétköznapi és ünnepi gyakorlatok, valamint az anyagi kultúra vonatkozásainak összességét értjük. Ezek formálják a résztvevők világról alkotott képét, létrehozzák és újratermelik az önazonosság fogalmát. Tehát a munkáskultúra középpontjában a munkások önmeghatározása, önművelése és önszerveződése, közkeletű szóval identitásának kidolgozása és ápolása állt. A címként választott „zrí” kifejezés egy olyan közösségi gyakorlatot fed, melynek kapcsán a munkáskultúrán belül jelentkező identitásváltozatok és a hozzájuk kapcsolódó eltérő elképzelések fogalmazódtak meg és kerül-tek egymással vitába. A kiállítással kísérletet teszünk a baloldaliság újraértelmezésére, a balol-dali csoportok sokszínűségének bemutatására, valamint a köztük zajló konfliktusok és egyez-kedések kultúraformáló szerepének vizsgálatára.

A tárlatvezetés a kiállításra váltott belépőjeggyel ingyenes.

Kurátor: Csatlós Judit
Kurátor asszisztensek: Juhász Anna, Mózs Barbara, Őze Eszter
Tudományos konzulens: K. Horváth Zsolt
Dizájn: Rudas Klára
Fordítás: Alan Campbell

Megtekinthető: 2016. március 5. – 2016. június 5.
Nyitvatartás: szerda-vasárnap, 10.00 – 17.00

Támogató: NKA