ZERO WASTE ADVENT - VIDEÓWORKSHOP

2020. december 17-26.

ZERO WASTE ADVENT
Környezettudatos karácsonyi készülődés - online családi nap a Kassák Múzeummal

Tudjuk, hogy az idei ünnep egy kicsit más lesz, mint amit megszoktunk. A tökéletes ajándékok utáni rohangálás helyett jobb, ha otthon maradunk, lelassítunk, és egymásra figyelünk.
Adventi videóworkshopunkban olyan karácsonyi díszeket készítünk, amelyek egyszerűen nagyszerűek, anyaguk gyerekbarát, és vízkereszt után sem a kukában kötnek ki, hanem visszakerülhetnek akár a természetbe is. Nehezen beszerezhető, különleges alapanyagok helyett a kertben vagy a közeli parkban, otthon pedig a konyhában és a kamrában is körülnézünk. Érdekel, hogy milyen fűszerekből készíthetünk színes, ráadásul illatos festéket? Fontos neked, hogy a karácsony ne csak hangulatos, de pazarlásmentes is legyen?

Ha igen, akkor tartsatok velünk az online térben, hogy D. Nagy Heléna, múzeumpedagógus segítségével megmutathassuk, hogyan tehetitek saját otthonotokban környezettudatosabbá a karácsonyi készülődést.
A videó megtekintéséhez KATTINTSATOK IDE!

A legsikerültebb díszek fotóit küldjétek el nekünk is!

Örömteli készülődést kíván a Kassák Múzeum csapata!