SZEMÉLYES POZÍCIÓK

2020. november 19. 18:00

2020. november 19., csütörtök, 18.00 – 20.00

SZEMÉLYES POZÍCIÓK
Kerekasztal-beszélgetés a kortárs dokumentumfotó útjairól

Besnyő Éva nevét Magyarországon leggyakrabban a két világháború között kibontakozó, a társadalmi problémák feltárását célul tűző szociofotó mozgalommal kapcsolatban említik; második hazájában, Hollandiában pedig többek között az 1970-es években aktív Dolle Mina nőmozgalom résztvevőjeként és fotósaként vált ismertté. A sokszínű életmű ezen két területéhez kapcsolódva, kortárs fotográfusok bevonásával vizsgáljuk a dokumentumfotó mai lehetőségeit és szerepét a társadalmi folyamatokban. A személyes tapasztalatok és motivációk fényében a fényképész lehetséges pozícióira, az alanyokkal kialakított kapcsolatára, az együttműködés és részvétel formáira kérdezünk rá.
A beszélgetés résztvevői: Bartha Máté, Benkő Imre, Csoszó Gabriella, Szász Lilla és Turay Balázs.

Moderátor: Csatlós Judit, a Személyes távolságok - Besnyő Éva fotográfiái című kiállítás kurátora.

A járványügyi szigorítások miatt az előadást Facebook oldalunkon online közvetítjük a megadott időpontban!