AVANTGÁRD BÁBOK

2020. július 27. - december 31.

Legújabb nyári bejegyzésünk főszereplője az avantgárd (marionett) báb, ez a furcsa keveréke az emberinek és gépinek, az élőnek és élettelennek, a valódinak és a szürreálisnak.

Milyen lenne a színház, ha kihagynánk belőle a színészeket és mondjuk embernagyságú bábok szerepelnének az előadásokon? Lehet-e szebb, igazabb a mindig pontosan kiszámítható, érzelem nélküli, gépies tánc a színpadon, mint az eleven színészek által játszott  előadás?

A SzÖSz-Műhely legújabb posztjában röviden olvashattok arról, hogy miért is foglalkoztatta annyira a báb és a bábszínház az európai és magyar avantgárd művészeket, a Kassák Lajos köréhez tartozó alkotókat.

A szövegekhez tartozó gazdag illusztrációs anyag pedig segíthet benneteket abban, hogy lépésről lépésre elkészíthessétek a saját teremtményeteket.

Jó alkotást és jó bábozást!