ZÖLD HÚSVÉT – ONLINE CSALÁDI NAP

2020. április 10.

A “zöld erdőben jártam, piros tojást láttam…” - igazi klasszikus! De nemcsak az erdő, hanem az ünnepi készülődés is lehet “zöld”! A húsvéti hosszú hétvégére közös  családi tojásfestést terveztünk a Kassák Múzeumban. Ha most személyesen nem is találkozhatunk, arra biztatunk benneteket, hogy tartsatok velünk az online térben, hogy D. Nagy Heléna múzeumpedagógus segítségével megmutathassuk, hogyan tehetitek saját otthonotokban környezet-tudatosabbá a húsvéti készülődést.

Először is: maradjatok otthon! Utána pedig nézzetek körül a konyhában és a kamrában, mert színpompás zöldségekkel, fűszerekkel (sőt akár kávéval vagy teával) minden mesterséges színezőanyag nélkül készíthettek piros, narancsszínű, napsárga, halványzöld, kék, lila és barna tojásokat az ünnepi asztalra. Vibráló színek helyett finoman márványos, halvány, természetes árnyalatokat kaptok majd.

A legsikerültebb hímes tojások fotóit küldjétek el nekünk is!

Örömteli készülődést és szép Húsvétot kíván a Kassák Múzeum csapata!