2014. augusztus 30., 12:00 – 15:00
Családi nap a Kassák Múzeumban

Időpont: 2014. augusztus 30. szombat, 10.00 - 13.00
Helyszín: Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1.

Kaszás Tamás "mégsem olyan mély az árok mint / ahogy a mérnök kiszámította" című kiállításához kapcsolódó foglalkozás Szikra Renáta művészettörténész–gerillakertész vezetésével, valamint a művész közreműködésével.

Kik a gerilla kertészek és mit csinálnak?
Rövid, képes bevezető a gerillakertészetről a lakótelepi gumiabroncskertektől, a betonvályúk újjáélesztésén át a magbombáig.

Magbomba gyártás
Magbomba készítés a legkisebbekkel és a sárgombóc gyúrás kedvelőivel. A bombák hazavihetők és száradás után szabadon felhasználhatók.

Újrahasznosított „virágcserép”
Leharcolt, törött, sérült használati vagy dísztárgyakat keltünk életre gyorsan csírázó növényekkel és virágpalántákkal. Új funkciót talál a régi fogmosó pohár, a megrepedt teáskanna, a fél pár cipő, a kilyukadt gumilabda, az elfelejtett homokozó játék.

Műtárgyból virágágyás építése Kaszás Tamással
A Zichy-kastély udvarán felépített kioszk anyagainak újrahasznosítása.

Mit hozz magaddal?
Virágcserép készítéshez megfelelő, öblös tönkrement vagy leselejtezett használati tárgyakat.
Egy kis üveg ásványvizet, amit újratöltve kannának és növénytárolónak fogunk használni.

Ajánlott ruházat
Játszóruha és kényelmes cipő ajánlott.

Belépődíj:
600 Ft / fő