A MyStreet mint „fotóhang"

A MyStreet mint „fotóhang"

2019. május 8., 19:30 – 22:00

A MyStreet mint "fotóhang"

Vetítés és kerekasztal-beszélgetés a Romakép Műhely szervezésében (ELTE Minor Média/Kultúra Kutatóközpont)

Időpont: 2019. május 8. (szerda) 17.30 - 20.00

Helyszín: Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1., Zichy-kastély)

Bevezető: Müllner András

Meghívott vendégek: Csoszó Gabriella, fotóművész, tanár (Freedoc), Oblath Márton szociológus (SajátSzínház)

Moderátorok: Puskás Réka, Szalai Márk

A Romakép Műhely egy rendhagyó tanulási és oktatási forma, mely közösségi filmklubként, diákok bevonására, aktív részvételére alapozza a munkát. A kutatás és a műhely fókuszában a magyarországi kisebbségi, részvételi és művészeti alapú képkészítés története és jelenlegi helyzete áll. A Kassák Múzeumban a SajátSzínház Siklósbodonyban, egy baranyai kistelepülésen megvalósult jövőKép című programját mutatjuk be. Ennek keretében a csatlakozó fiatalok a fotós műhelymunka és a közösségi festés módszerén keresztül vizsgálták saját kapcsolataikat és az életük színterét alkotó falut.

A programon való részvétel ingyenes.