A császár üzenete - Hangszerkészítő családi nap a Kassák Múzeumban

A császár üzenete
Hangszerkészítő családi nap a Kassák Múzeumban

Időpont: 2017. április 29. (szombat), 10.00 - 13.00
Helyszín: Kassák Múzeum (1033 Budapest, Fő tér 1.)

"A hírnök azonnal útra kelt; erőteljes, fáradhatatlan férfi, előbb egyik, majd másik előrenyújtott karjával tör utat a tömegben; ha ellenállásba ütközik, a mellére mutat, hol a nap jele ragyog; oly gyorsan tör előre, mint rajta kívül senki; a tömeg azonban nagy; végeláthatatlan messzeségbe terjed." /Franz Kafka: A császár üzenete

Egy hírnök indul el a császár üzenetével a palotát körülvevő végtelen tömegen át. Vajon megállítja őt a tömeg, utat tör rajtuk, vagy egymást segítve oldják meg a feladatot? Különböző hangkeltő eszközök segítségével mind bekapcsolódhatunk a történetbe.
A helyszínen található egyszerű anyagokból, például különböző növények üreges száraiból, műanyag csövekből, vagy színes luftballonokból készített hangszereken játszunk. Ezek közül néhányat közösen is elkészítünk, hogy segítségükkel - hallásunkra hagyatkozva - a hírnök nyomába eredhessünk.

A foglalkozást óvodás és általános iskolás korú gyerekeknek is ajánljuk.

A foglalkozást Gosztola Kitti, Hegedűs Fanni és Pálinkás Bence György tartják.

A családi nap Szemző Tibor »K« METSZETEK című kiállításához kapcsolódik.

Belépődíj: 600 Ft / fő, családi jegy: 1800 Ft.

További információ:
06-1-368-7021