Minimál lakhatás: a kuckótól az űrhajóig. Családi nap a Kassák Múzeumban

Minimál lakhatás: a kuckótól az űrhajóig. Családi nap a Kassák Múzeumban

2016. május 7., 12:00 – 15:00

Minimál lakhatás: a kuckótól az űrhajóig.
Családi nap a Kassák Múzeumban

Kuckó és bunker építés
Hátizsák (szét-) pakolás
Mini lakás tervezés makett és kollázs segítségével
Tárlatvezetés

Részletes program:

Kuckó és bunker építés
Miközben a gyerekekkel bunkert építünk, közösen gondolkodunk arról, mi az a legkisebb tér, ami otthon lehet. Megbeszéljük, mit jelent a minimál lakhatás: hogyan éltek eleink a jurtában; ma mivel tesszük komfortossá a kempingsátrunkat; miként változtak a mobil otthonok a szekérkaravántól a lakókocsiig, a parasztháztól és a szociális lakásoktól az egyszerű garzonig. Nem feledkezünk meg arról sem, mikor kényszer és mikor luxus a mini lakás. És mi van ha nincs hajlék a fejünk fölött?

Hátizsák (szét-) pakolás
Az elkészült kuckók berendezése előtt összehasonlítjuk az első turisták hátizsákját a mai hipermodern hegymászók csomagjával. Ehhez egy profi hegymászó hátizsákját kapjuk kölcsön a teljes felszereléssel. Megpróbálunk választ találni arra kérdésre, hogy korunk tárgyözönében melyek a legszükségesebb eszközök a túléléshez. Ki mit vinne magaddal egy nyári táborozásra? Egy lakatlan szigetre? És mit egy új hazába?

Mini lakás tervezése makett és kollázs segítségével
Mindenki megtervezi a saját testre szabott lakóterét, majd berendezi a legfontosabb és legkedvesebb tárgyaival. A játékos foglalkozás alkalmat ad arra, hogy elgondolkodjunk természet és ember viszonyáról, a fenntarthatóság kérdéséről, és az ember ökológiai rendszerben betöltött helyéről.

Tárlatvezetés
Vízizrí – Munkáskultúra a Duna partján című időszaki kiállításon tartott vezetés a két háború közötti turista mozgalom és a munkás nyaralótelepek életét mutatja be.
A tárlatvezetés 11 órakor kezdődik.

A foglalkozást Szikra Renáta művészettörténész és gerilla kertész vezeti.
A tárlatvezetést Csatlós Judit, a kiállítás kurátora tartja.

Az esemény a "Vízizrí – Munkáskultúra a Duna partján" című kiállításhoz kapcsolódik, az Óbuda Napja programsorozat része.

Ajánlott ruházat: játszóruha és kényelmes cipő.

Időpont: 2015. május 7. szombat, 10.00 - 13.00
Helyszín: Kassák Múzeum, 1033 Budapest, Fő tér 1.

Belépődíj: 600 Ft / fő, családi jegy 4 főtől: 1800 Ft.
Óbudai lakosoknak a részvétel ingyenes.
A Kassák Múzeum kiállításai ezen a napon ingyenesen látogathatóak.

További információ:
06-1-368-7021