Barangolás a sárkányok földjén

Barangolás a sárkányok földjén

2015. október 10., 12:00 – 15:00

Időpont: 2015. október 10. (szombat), 10.00 – 13.00
Helyszín: Kassák Múzeum (Óbuda, Fő tér 1.)

10.00 – 13.00: BARANGOLÁS A SÁRKÁNYOK FÖLDJÉN
Meseterápiás családi nap a sztereotípiákról a Kassák Múzeumban

A foglalkozás a JELZÉS A VILÁGBA – HÁBORÚ ∩ AVANTGÁRD ∩ KASSÁK című időszaki kiállításhoz kapcsolódik.

A családi nap során a "nem minden az, aminek látszik" tapasztalatát dolgozzuk fel.
A közös játék, mesélés, mesefeldolgozás és kreatív tevékenység keretében beszélgetünk a mesékben és a valóságban átélt harcainkról, félelmeinkről. Megismerkedünk és megküzdünk külső és belső "sárkányainkkal", végül egy saját, megszelídített sárkány készítésével zárul a foglalkozás.

Ajánlott korosztály: 4 éves kortól

A foglalkozást tartja: Arató Ágnes pszichológus, Zékány Dia képzőművész

12.00 – 12.45 JELZÉS A VILÁGBA – HÁBORÚ ∩ AVANTGÁRD ∩ KASSÁK
Dobó Gábor, Szeredi Merse Pál, a kiállítás kurátorai és Rudas Klára képzőművész tárlatvezetése a Kassák Múzeum időszaki kiállításán.

Kassák Lajos szinte ismeretlen első folyóirata, A Tett (1915–1916) művészeti és politikai szempontból egyaránt támadta a háború kultúráját. A kiállítás infografikákon mutatja be, hogyan szegült szembe A Tett az első világháború derekán az ellenséget megbélyegző beszédmóddal. Megismerhetjük azokat a kontextusokat, amelyekhez képest A Tett úgy tűnt fel, mint egy jelzés a világba – aminek Kassák szánta lapját.

További információ:

kassakmuzeum@pim.hu
facebook.com/kassakmuzeum

Belépődíj: 600 ft/fő, családi jegy: 1800 ft

A foglalkozásra bármilyen "sárkányos" kiegészítőt érdemes elhozni!

Az eseményen fényképek készülnek. Ha kérdése van ezzel kapcsolatban, forduljon a foglalkozás vezetőjéhez.