Nyitvatartás

BIZTONSÁGI INTÉZKEDÉSEK

Kedves Látogatók!

A Petőfi Irodalmi Múzeum - Kassák Múzeumnak fontos látogatóinak védelme, ennek érdekében az alábbi intézkedéseket vezetjük be a fertőzésveszély megszűnéséig:

• A látogatói tereket, kilincseket fokozottan fertőtlenítjük.
• Munkába lépés előtt a teremőr és közönségkapcsolati kollégánk testhőmérsékletét megmérjük.
• Kérjük, vegyék igénybe a több ponton kihelyezett kézfertőtlenítőt.

Kérjük Önöket, tartsák be az alábbi szabályokat, javaslatokat:

Kiállítások látogatása

• Kérjük, csak tünetmentesen jöjjenek kiállításainkra és programjainkra.
• A kiállítótérbe való belépés előtt látogatóink testhőmérsékletét érintésmentes automata hőmérővel mérjük meg. Akinek a testhőmérséklete eléri a 37,6°C-ot, nem engedhetjük be.
• A maszk viselése a múzeum egész területén kötelező.
• A kiállítóterekben kérjük, tartsák be a 1,5 méteres távolságot egymás között.
• A belépés az időszaki kiállításra rövid időre szünetelhet, ha a bent tartózkodók száma ezt indokolja, például tárlatvezetések időtartama alatt. Kérjük szíves türelmüket!

Rendezvények

• Zárt térben megrendezett programjainkon létszámlimitet vezetünk be a megfelelő távolságtartás érdekében.
• A program helyszínére való belépés előtt minden látogató testhőmérsékletét érintésmentes automata hőmérővel mérjük meg. Akinek a testhőmérséklete eléri a 37,6°C-ot, nem engedhetjük be a programra.
• A maszk viselése a múzeum egész területén és a rendezvény teljes időtartama alatt kötelező.
• A termekben kérjük, tartsanak távolságot egymás között.
• Kérjük, hogy a programokra időben érkezzenek, és mihamarabb foglalják el helyüket.

Fenti intézkedéseink hatását és szükségességét az Önök tapasztalataival együtt folyamatosan figyelemmel kísérjük, indokolt esetben felülvizsgáljuk és módosítjuk őket.

Együttműködésüket köszönjük!

Záró rendelkezések

A kiállításokon és a PIM rendezvényein saját felelősségükre vesznek részt.
Vállalják, hogy betartják az intézmény távolságtartásra, maszkhasználatra, vagy egyéb, az adott időpontban érvényes járványügyi készültségnek megfelelő kérését. A PIM területére történő belépéskor legyen Önöknél szájat és orrot eltakaró maszk, vagy egyéb, a rendezvény megtartása idején előírt védőeszköz, amelynek viselése a hallgatóság részére kötelező a programok alatt! Maszk és egyéb védőeszköz biztosítására a szervezők nem kötelezhetők.
A Petőfi Irodalmi Múzeum kizárja az esetleges COVID-19 megbetegedésért a felelősségét, mert a jogszabályi rendelkezések betartása mellett sem garantálható a megbetegedés elkerülése.

Petőfi Irodalmi Múzeum

NYITVATARTÁS:

Szerda – vasárnap: 10.00–17.00
A belépőjegyet 16.45-ig lehet megvásárolni.

A MÚZEUM ZÁRVA:

2020. október 23., november 1.
2020. december 21. és 31. között

Hétfői vagy keddi napra eső munkaszüneti napok vagy ünnepnapok alkalmával múzeumunk nem tart nyitva.

Múzeumunk az alábbi ünnepnapokon nyitva tart, és ingyenesen látogatható:

2020. március 15., augusztus 20.

KUTATÓSZOLGÁLAT:

Szerda – péntek: 10.00–17.00
Kérjük, előzetesen jelentkezzen be a kassakmuzeum@pim.hu e-mail címen.