2021. július 1., 20:00 – 22:00

KÖNYVBEMUTATÓ A KASSÁK MÚZEUMBAN

2021. JÚLIUS 1., csütörtök, 18:00

„Nem leljük helyünket ezen a világon, ahol minden megfordította képét” – írja Elek Artúr a Nyugat egyik első háborús számában, 1914 augusztusában az írók tanácstalanságáról. Milyen szerepük legyen az éppen kirobbant európai fegyveres összecsapásban: hallgatni vagy írni, nem nyilatkozni vagy támogatni a háborút, ezek voltak a magyar írók belső dilemmái az első hónapokban. A többség azonban hosszabb távon – így vagy úgy – hozzájárult a nagy háború széles körű elfogadtatásához, ami elengedhetetlennek bizonyult az egyre hosszabbra nyúló konfliktus totalizálásában.

Kollégánk, Balázs Eszter Mars és Apolló közt címmel megjelent könyve írók és más értelmiségiek reprezentációit, diskurzusait, illetve magatartását vizsgálja 1914–1918 között a Monarchia Magyarországán. A szerzővel, valamint Bihari Péter történésszel, a Lövészárkok a hátországban és az 1914 – A nagy háború száz éve című népszerű könyvek szerzőjével Veres Miklós, a Petőfi Irodalmi Múzeum első világháborús kiállításának kurátora, írók háborús naplóinak közreadója, az 1914 előtti háborús víziók kutatója beszélget.

A PIM NYÁRI FESZTIVÁL keretében szervezett rendezvény ingyenes!

????