Hírlevelet!

12.20212223242526
Kiállítás

A Kiss Ferenc-gyűjtemény

2011. november 26. - 2012. január 15.

AZ AVANTGÁRD MAGÁNGYŰJTEMÉNYEKBEN – I. A KISS FERENC-GYŰJTEMÉNY
THE AVANT-GARDE IN PRIVATE COLLECTIONS I. THE FERENC KISS COLLECTION

A történeti modernizmus és a klasszikus avantgárd tárgykörében Kiss Ferenc budapesti gyűjteménye Magyarország egyik legjelentősebbnek számító, magánkézben lévő kollekciója. A gyűjtemény különlegessége, hogy a tízes évektől a negyvenes évekig tartó időszak modern művészetének a legszélesebb körű dokumentumait fogalja magában. A Kassák Múzeumnak azért is esett a választása a Kiss Ferenc–féle gyűjtemény bemutatására, mert kibontható belőle az a gazdag szellemi miliő és szerteágazó kapcsolatrendszer, amely Kassák tevékenységének éltető közegét jelentette. A korabeli magyar és nemzetközi folyóiratok, a MÁ-ban közölt eredeti reprodukciók, levelek, könyvek, plakátok, meghívók, fotók eleven korrajzként reprezentálják és bővítik Kassák korszakos jelentőségének megjeleníthetőségét és a klasszikus modern magyar művészet újraértelmezésének a lehetőségét.

Sasvári Edit megnyitó beszéde itt olvasható.

Kurátorok / Curators: SASVÁRI Edit, CSATLÓS Judit
Kurátor asszisztens / Assistant Curator: RECHNITZER Zsófia
Public Relations: SZŐKE Katalin
Kivitelezés / Installation Works: MIHALKÓ György, HOLICZÁNÉ KOCSIS Annamária, GYÜRKY László