2020. október 14.
MÚZEUMPEDAGÓGIAI NÍVÓDÍJ 2020
Múzeumpedagógiai különdíjban részesült a Kassák Múzeum és a SzÖSz-Műhely Tanuljunk együtt a múzeumban "avagy mindenki sózza be az orra hegyét" című múzeumpedagógai programja!
A Múzeumok Őszi Fesztiválja nyitórendezvénye 2006 óta az Országos Múzeumpedagógiai Évnyitó. A múzeumok kiemelt hazai konferenciáján adják át minden évben a szakma legrangosabb kitüntetéseit. Idén 4 intézmény vehette át kiemelkedő múzeumpedagógiai programjáért a Múzeumpedagógiai Nívódíjat, illetve 4 különdíj és egy elismerő oklevél is gazdára talált. Múzeumpedagógiai Nívódíjban részesült a Magyar Természettudományi Múzeum Mátra Múzeuma Változzunk át a Mátra Múzeum lakóivá! MOVEUM című programja, a Petőfi Irodalmi Múzeum Csáth-kísérletek című programja, és a Budapesti Történeti Múzeum - Budapest Galéria Együtt lenni jó! című programja. Első alkalommal egy online térben megvalósult múzeumpedagógiai program, a Széchenyi Zsigmond Vadászati Múzeum Térben, időben együtt Veletek című foglalkozása is elismerést kapott. Ezeken felül több különdíj is gazdára talált. Az ICOM Magyar Nemzeti Bizottsága a Szabadtéri Néprajzi Múzeum Demencia programját, az Országos Közgyűjtemények Szövetsége a Duna Múzeum Nyárszerdák a Duna Múzeumban című múzeumpedagógia programot, a Magyar Vidéki Múzeumok Szövetsége a Kuny Domokos Múzeum-Német Nemzetiségi Múzeum Sváb életképek című online programsorozatát, a Pulszky Társaság a Kassák Múzeum Tanuljunk együtt a múzeumban "avagy mindenki sózza be az orra hegyét" című múzeumpedagógiai programját jutalmazta, a Szabadtéri Néprajzi Múzeum – Múzeumi Oktatási és Módszertani Központ pedig Elismerő Oklevéllel díjazta a Tokaji Múzeum A borkereskedő házaspár meséi című programját.