MŰVÉSZET (ÚJRA) AKCIÓBAN

A Kassák Múzeum történeti avantgárd kutatócsoportjának első kötetéről Meghan Forbes, a New York-i Metropolitan Museum posztdoktori kutatója írt recenziót az Artmarginsra.

A világ hagyományos művészeti központjain túlra tekintő művészeti portálon megjelent kritika kiemeli, hogy a Művészet akcióban / Art in Action című kötet Kassákról és avantgárd folyóiratairól olyan részletes képet nyújt, amely eddig korlátozottan volt elérhető a magyarul nem olvasó érdeklődők számára. A kelet-közép-európai avantgárd lapok szakértőjeként Meghan Forbes kiemeli, hogy Kassák lapjai az 1920-as évek első felében, az avantgárd hőskorában alapvető fontosságúak voltak a régión és Európán belüli információáramlás szempontjából. A 2017-ben megjelent, Balázs Eszter, Szeredi Merse Pál és Sasvári Edit által szerkesztett Művészet akcióban – Kassák Lajos avantgárd folyóiratai A Tett-től a Dokumentumig (1915–1927) című kötet szerzői: Hubert van den Berg, Galácz Judit, Pacsika Márton, Tverdota György, Szeredi Merse Pál, Balázs Eszter, Dobó Gábor. Design: Rudas Klára. A tanulmánykötet angolul és magyarul most online is elérhető a Kassák Múzeum többi, 2010 után megjelent kiadványával együtt. A szerző honlapja számos izgalmas publikációval elérhető itt.

2022.01.11