Hírlevelet!

2011. november 18.
Több mint 45 ezren látták a Kassák kiállításokat Berlinben
Az Európai Unió Tanácsának magyar elnöksége alkalmából a Collegium Hungaricum Berlin és a Berlinische Galerie tereiben rendezett Kassák kiállításokat több mint 45 ezren látogatták meg.

A tárlatok óriási sikerét már a Kassák Múzeum is érzékeli. Az elmúlt hetekben több külföldi intézmény, kurátor, kutató keresett meg minket gratulációval és projektjavaslatokkal. Kassák művei  és a hozzá kötődő dokumentumok iránti kereskedelmi érdeklődés is megélénkült.

A magas színvonalon megrendezett és kivitelezett két kiállítással a kurátorok (Sasvári Edit, a Kassák Múzeum vezetője és Zólyom Franciska művészettörténész) fontos lépést tettek afelé, hogy Kassák Lajos életműve újra megtalálja a helyét a nemzetközi művészeti közegben - amelynek gazdag szellemi miliője és szerteágazó kapcsolatrendszere tevékenységének éltető közegét jelentette.

Olvassa el itt a kultúra.hu beszámolóját!

A kiállítások német nyelvű katalógusa a Kassák Múzeumban megvásárolható.