Nők a magyar avantgárdban - Beszélgetés a mozdulatművészetről és a testkultúráról

A Mérei Ferenc Szakkollégium és a Bálint Ház által szervezett Justus Pál-beszélgetések vendége Csatlós Judit, a Kassák Múzeum munkatársa

A Mérei Ferenc Szakkollégium és a Bálint Ház társadalmi-művészeti beszélgetéssorozatának aktuális témája: Nők a magyar avantgárdban.

"Amikor a magyar történeti avantgárdról beszélünk, ritkán kerülnek elő női nevek. Holott a polgári társadalom művészetfogalmának kitágítása, az új társadalom óhajtásának baloldali hevülete, az életforma radikális átalakítása magával hozta a női emancipáció gondolatát és gyakorlatát is. Két alkalommal arra szeretnénk rávilágítani, hogy milyen alkotó szerepe volt a nőknek a mozgalomként értett avantgárdban, új formákat és törekvéseket honosítottak meg."

Nők a magyar avantgárdban - I. rész - Mozdulatművészet és testkultúra

2016. január 27. (szerda), 18:00, Bálint Ház

Madzsar Alice-ról és Nagy Etelről beszélget:

Csatlós Judit antropológus, a Kassák Múzeum munkatársa
Borgos Anna pszichológus, genderkutató
Mérei Anna rendező, a "A múzsa csókja: Vas Istvánné Nagy Etel" című rövidfilm rendezője

A program folytatása:

Nők a magyar avantgárdban - II. rész - Szavaló- és munkásdalkórusok - 2016. február 24. (szerda), 18:00

A beszélgetések házigazdája K. Horváth Zsolt társadalomtörténész.

A művészet- és a társadalomkritikai gondolkodás metszéspontjában álló művek kötetlen megbeszélésére invitáló sorozatot a szervezők a költő, társadalomkritikus, ideológus és műfordító Justus Pál emlékének ajánlják.

További információ az eseményről itt.

A Kassák Múzeum Elmozdulás. Munkáskultúra és életmódreform a Madzsar-iskolában című kiállításáról, melynek Csatlós Judit a kurátora volt, itt olvashatnak.

2022.01.11