Hírlevelet!

2014. április 25.
Kassák Lajos plakátjai az Iparművészeti Múzeum "Merészebb, mint a festészet" című kiállításán
A kereskedelmi grafika két világháború közötti megújulásában Kassák Lajos kulcsfontosságú szerepet játszott, tervezőként és elméletíróként egyaránt.
Kassák írja a "A reklám" című szövegében (1925): "A jó reklám, legyen az optikai (plakát, röpcédula, prospektus vagy az éjszakába kivetített fényírás) vagy akusztikai (egy sziréna sikolytása, csengő berregés) mindenkor mint hódító, a rajtaütés tempójával lép ki a porondra; mögötte a piacra került áruk légiója következik."

Kassák munkái most az Iparművészeti Múzeumban láthatók, Bortnyik Sándor, Berény Róbert, Irsai István, Csemiczky Tihamér, Radó György, a Macskássy-testvérek és mások alkotásaival együtt.

(Merészebb, mint a festészet - A modern magyar kereskedelmi plakát 1924-1942 - Iparművészeti Múzeum, július 27-ig.)