Kassák művek a magyar Nemzeti Múzeum "Dada és szürrealizmus" kiállításán

Holnap nyílik a Magyar Nemzeti Galériában a "Dada és szürrealizmus. Magritte, Duchamp, Man Ray, Miró, Dalí. Válogatás a jeruzsálemi Izrael Múzeum gyűjteményéből" című kiállítás, és a kapcsolódó magyar anyagot bemutató "Átrendezett valóság".
A kiállításhoz kapcsolódó Átrendezett valóság című válogatás a korszak magyar alkotóitól mutat be műveket, és a Jeruzsálemből érkező kiállítás anyagához hol szorosabban, hol lazábban kötődő fogalmi párbeszédnek ad teret. A nemzetközi dadával való kapcsolatkeresést az 1920-as években a MA folyóirat szűkebb és tágabb köreinek (többek közt Kassák Lajosnak, Moholy-Nagy Lászlónak, Bortnyik Sándornak) a művei és dokumentumai szemléltetik. További információ itt és itt.

(Kép: Tristan Tzara: Gáz-szív. Dráma 3 felvonásban. MA, Wien, 1922.
Címlap: Kassák Lajos, fordította: Gáspár Endre
papír, nyomtatott)